DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Projekt "Vznik republiky 1918"

Obcím, městům a dalším institucím nabízíme uspořádání oslav 100.výročí vzniku naší Republiky - celodenní program pro širokou veřejnost.

22 let zkušeností: profesionální kvalita, bezkonkurenční cena, zaručená spokojenost.

 

Projekt "Vznik republiky 1918"

    Poslední dny starého Rakouska jsou již sečteny, rodí se nová Republika Československá. Mění se symboly státu, úřední řeč, móda i hudba. Vznikají nové možnosti zábavy.
    Na místě jsou umístěny stanoviště pošta, fotosalon, četnická stanice, kuchyně a střelnice a fungují v "rakouském" režimu. Pošta nabízí C.K.pohlednice, četníci dbají na rakouský pořádek, vojenská polní kuchyně rozdává original oesterreichisch punch a na střelnici se střílí do mocnářských terčů. Fotosalon nabízí secesní fotografie na starorakouském pozadí. Na podiu zní rakouské valčíky. Je předváděna móda začátku 20.století.
    V daný okamžik přichází "občané" s bíločervenými vlajkami a vyhlašují vznik samostatného státu. Strhávají se symboly mocnářství, rozbíjejí se rakouští orlové.
Stanoviště K.u.K.Postamt se mění na Českou poštu - mění se i nabídka pošty, četníci převlékají kabáty, kuchyně začíná nabízet Pravý český punč a na střelnici se střílí do vlasteneckých terčů. Fotosalon mění styl na český vlastenecký. Z podia se ozývá sving a český šraml. Módní přehlídka mladé československé módy 20.-40.let
    V průběhu celého programu funguje půjčovna historických bicyklů - se vznikem Republiky je vyhlášena spanilá jízda pro širokou veřejnost na vlastních historických bicyklech  nebo v dobovém oděvu. Následně se všichni vydávají na krátký okruh městem, po příjezdu obdrží každý účastník pamětní odznak. Pro zájemce je vyhlášena soutěž elegance - vítěz obdrží hodnotnou cenu.
    Dále je pro veřejnost v provozu autokar. Jedná se o historický otevřený automobil pro 8 pasažérů, který  vozí zájemce  krátkým okruhem. Je možné jízdu doplnit o odborný výklad (např trasa může vést po významných místech města spojených právě se vznikem ĆSR, nebo Rakouskem - dle zájmu a možností).

 

    V případě že Vás naše nabídka zaujala, tak nás prosím kontaktujte pro další podrobnosti a  možné varianty.